Alternatīvā finansētāja “ERST Finance” kopējā izsniegtā finansējuma apjoms pērn pieaudzis par 7,1%

Operatīvie finanšu dati liecina, ka darījumu summas pieaugums vērojams tādos uzņēmuma portfeļa piedāvājumos kā līzinga darījumi un aizdevumi ar nodrošinājumu. Tāpat 2022. gadā uzņēmumam izdevies palielināt peļņu – salīdzinot ar 2021. gadu, peļņa pieaugusi par 98%.

2022. gadā “ERST Finance” izdevās palielināt kopējo izsniegto finansējuma apmēru par 7,1%, ko veicināja ekonomiskās izaugsmes sabremzēšanās un augošais pieprasījums pēc uzņēmuma portfelī esošajiem pakalpojumiem. Kā liecina uzņēmuma apkopotie dati, līzinga darījumu kopsumma pieauga par 31%, aizdevumu ar nodrošinājumu kopējā darījumu summa pieauga par 71%, savukārt neliels samazinājums vērojams iepirkumu finansēšanā – kritums par 12%.

Vērtējot pēc darījumu skaita, pērn lielākais pieprasījuma pieaugums bija vērojams kredītlīnijas izmantošanā – darījumu skaits šajā segmentā pieaudzis par 90%. Savukārt darījumu skaita samazinājums bija vērojams līzingā un aizdevumos (par 2%), kā arī iepirkumu finansēšanā, t.sk. faktoringā (par 10%). “Pērnais gads atnesa daudzus negaidītus un nepatīkamus izaicinājumus, kas atspoguļojās arī uzņēmumu spējā nodrošināt vienmērīgu finanšu plūsmu un pozitīvu darbības bilanci. 2022. gada nogale finansēšanas nozarei bija netipiska – parasti darījumu skaits decembrī pieaug, bet pērn tas samazinājās. Taču, ņemot vērā straujo inflācijas pieaugumu, pieauga arī vidējā darījuma summa. Tas izlīdzsvaroja nozares darbības apjomus un ļāva pabeigt gadu uz pozitīvas nots,” skaidro Arnis Blūmfelds, “ERST Finance” izpilddirektors.

Kopumā operatīvie finanšu dati liecina, ka uzņēmuma 2022. gada apgrozījums bijis nedaudz vairāk kā 17 miljoni eiro, kas, salīdzinot ar 2021. gada publicēto gada pārskatu, saglabājies līdzīgā apmērā. Tāpat provizoriskie dati rāda peļņas pieaugumu par 98%, tai 2022. gadā sasniedzot 115 tūkstošus eiro. Kopējā uzņēmuma bilances vērtība pieaugusi par 7,8%, sasniedzot 10,3 miljonus eiro.

“Krievijas agresija Ukrainā, energoresursu krīze, straujais inflācijas kāpums, EURIBOR likmes paaugstināšana un virkne citu notikumu 2022. gadu iezīmēja kā vienu no izaicinošākajiem ne tikai juridisko personu segmentam, bet arī privātpersonām. Uzņēmēju satraukums un neziņa atspoguļojās arī tirgū – mainījās nozaru īpatsvars, kas vēlējās izmantot alternatīvo finansētāju sniegtos pakalpojumus, mainījās summu apmērs un darījumu skaits. Taču tas, ko novērojām 2022. gadā – būtiski mainījusies uzņēmumu izpratne par finanšu plūsmu un tās organizēšanu, samazinājās nepārdomātu pieteikumu un darījumu skaits,” uzsver Arnis Blūmfelds.

Vērtējot šī gada sagaidāmos izaicinājumus, A. Blūmfelds norāda – kā jau katrā krīzē, būs nozares, kas turpinās strauji attīstīties un plaukt, kā aizsardzības sektors, veselības aprūpe, pārtikas ražošana, lokāli kurjeru un pārvadātāju pakalpojumi. Un tāpat būs nozares, kas tiks ietekmētas negatīvi – paredzams, ka tas būs viesmīlības sektors jeb tūrisms, ēdināšanas pakalpojumu sniedzēji, izklaides nozare, proti, nozares, no kuru pakalpojumiem iedzīvotāji atsakās pirmām kārtām, sajūtot ienākumu līmeņa samazināšanos cenu pieauguma dēļ.