Apgāžam 5 mītus par apgrozāmo līdzekļu finansēšanu

Faktorings, kredītlīnija un mikrokredīti jau kādu laiku nav svešvārdi vietējiem uzņēmējiem, un katram ir izveidojies savs priekšstats par to, ko šie pakalpojumi var un ko nevar sniegt. Tomēr, tāpat kā citas jomas, arī apgrozāmo līdzekļu finansēšana iet līdzi laikam un konkurences apstākļos attīstās un mainās. Diemžēl nostiprinātu priekšstatu mainīt grūti un vēl arvien nākas dzirdēt dažādus aizkavējušos mītus par to, cik šie pakalpojumi ir sarežģīti, dārgi un neparocīgi.

ERST Finance ir viens no inovatīvākajiem aizdevējiem uzņēmumu finansēšanas jomā, tirgū piedāvājot jauna veida pieeju apgrozāmo līdzekļu finansēšanai, tā apgāžot vairākus iesīkstējušos mītus. Ja vēlaties uzzināt, kā mūsdienās darbojas apgrozāmo līdzekļu finansēšana un kādas ir tās priekšrocības, iepazīstieties ar mūsu jaunāko bloga rakstu!

1. Īstermiņa aizdevumi vairs nemaksā tik dārgi

Latvijas Bankas uzturētā ekonomiskās analīzes vietne Makroekonomika.lv 2017. gada augustā nāca klajā ar pētījumu, kurā 24% respondentu minēja, ka tieši augsta procentu likme ir galvenais kreditēšanu ierobežojošais faktors. Protams, apgrozāmo līdzekļu finansēšanas dārdzība lielā mērā atkarīga gan no konkrētā pakalpojuma veida, gan no tā sniedzēja izvirzītajiem noteikumiem, taču netrūkst gadījumu, kad procentu likme par aizdevumu sasniedz pat 10% līdz 20% no kopējās finansējuma summas. Tai skaitā vēl jārēķinās ar komisijas maksām par pieteikuma izskatīšanu un citiem slēptiem izdevumiem. Rezultātā pakalpojums izdevīgs tikai uzņēmumiem, kas savu produktu spēj pārdot ar lielu pievienoto vērtību.

ERST Finance savukārt spēj nodrošināt ievērojami zemāku procentu likmi, sākot pat no 1% par darījumu, vienlaikus neparedzot nekādas papildu komisijas maksas un citus izdevumus. Pieredze ar dažādu nozaru klientiem apliecinājusi, ka mūsu klientu peļņa no darījumiem ir lielāka nekā mūsu pakalpojuma izmaksas. Piegādātāju atlaides, izdevīgāki nosacījumi un uzņēmējdarbības paplašināšana ļauj ar uzviju atpelnīt salīdzinoši nelielos izdevumus par finansējuma piesaisti.

2. Īstermiņa aizdevums pieejams arī lielām summām

Izdzirdot, ka nepieciešamo naudas summu iespējams iegūt bez ķīlas un vienas darba dienas laikā, virknei cilvēku pirmā asociācija ir privātpersonu ātrajiem kredītiem līdzīgi pakalpojumi, ar kuru palīdzību iespējams iegūt (pēc biznesa vajadzību mērauklas vērtējot) ļoti nelielu naudas summu.

Pie mums, ERST Finance, pieejams finansējums, kas pārsniedz vairākus simtus tūkstošus eiro (protams, atbilstoši konkrētajai vajadzībai un klienta kapacitātei). Saviem klientiem esam finansējuši gan tekošos iepirkumus desmit un simts tūkstošu apmērā, gan atbalstījuši atsevišķu finansiāli ietilpīgu projektu realizāciju. Ja iepirkumu projektam ir objektīvs nākotnes segums, tad labprāt piešķirsim aizdevumu Jūsu ambīciju realizācijai.

3. Apgrozāmo līdzekļu finansēšana nav tikai risinājums krīzes situācijām

Mūsdienās apgrozāmo līdzekļu finansēšana pārsvarā tiek izmantota kā plānveida finanšu instruments stabilitātes un vienmērīgas finanšu plūsmas nodrošināšanai, nevis krīzes situāciju risināšanai. Turklāt, ņemot vērā finansēšanas pakalpojumu izsniedzēju nostāju, krīzes situācijās saņemt šāda veida finansiālu palīdzību ir visai sarežģīti.

Ātra rēķinu apmaksa un kapacitāte lielu iepirkumu realizācijai liecina par Jūsu uzņēmuma uzticamību, līdz ar to mūsu pakalpojuma izmantošana var palīdzēt ne tikai šobrīd, bet arī ilgtermiņā, kas, kā zināms, biznesa pasaulē nebūt nav mazsvarīgi.

4. Finansējuma piesaiste nebūt nav laikietilpīgs process

Gandrīz ikviens uzņēmējs ir sastapies ar komplicēto birokrātiju un laikietilpīgajām procedūrām finanšu aizdevuma saņemšanai. Lai iegūtu aizdevumu, bieži jārēķinās pat ar 2-4 nedēļu ilgu izskatīšanas procesu. Uz to norāda arī jau pieminētais Makroekonomika.lv pētījums – 11% no respondentiem atbildēja, ka sarežģīts aizņēmuma noformēšanas process ir bijis viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc pakalpojums nav ticis izmantots.

ERST Finance sniegtā pakalpojuma specifika ir pilnīgi pretēja – nepieciešamo rēķinu apmaksu mēs spējam nodrošināt pat vienas dienas laikā. Tas Jums ļauj daudz operatīvāk reaģēt uz tirgus situāciju un netērēt tik daudz laika, meklējot piemērotākos risinājumus finanšu piesaistei.

5. Īstermiņa aizdevumu var saņemt arī bez ķīlas

Lai saņemtu kādu no apgrozāmo līdzekļu finansēšanas pakalpojumiem, bieži vien bez ķīlas vai cita veida nodrošinājuma neiztikt. Par nodrošinājumu var kalpot gan naudas līdzekļi, gan nekustamā īpašuma ķīla vai uzņēmuma aktīvu komercķīla, kā arī citi bankai vai cita veida finanšu institūcijai pievilcīgi nodrošinājuma veidi. Taču, atsaucoties uz iepriekš minēto pētījumu, iespējams secināt, ka tieši nepietiekams nodrošinājums ir viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc uzņēmēji nav saņēmuši nepieciešamo kredītpakalpojumu – par šādu problēmu runāja 23% jeb gandrīz ceturtā daļa Makroekonomika.lv pētījuma respondentu.

Finansējuma saņemšanai pie ERST Finance nav nepieciešams kredīta nodrošinājums, biznesa plāns, valdes locekļa galvojums vai kādas papildus izziņas – par garantiju klienta uzticamībai kalpo darījumā iesaistītā prece. Līdz ar to mēs dodam iespējas piesaistīt finansējumu arī tad, ja nav iespējams ķīlas nodrošinājums.

Ceram, ka esam kliedējuši dažus aizkavējušos mītus un snieguši Jums jaunu skatījumu uz apgrozāmo līdzekļu finansēšanu. Ja arī Jūsu biznesam nepieciešami līdzekļi preču un izejvielu iegādei, sazinieties ar mums – mēs atraisīsim rokas Jūsu attīstībai!