“ERST Finance” pērn par 1,5 miljoniem eiro palielinājis pamatkapitālu

Nebanku aizdevējs “ERST Finance” 2021. gadā turpināja īstenot uzņēmuma izaugsmes stratēģiju, gada laikā pamatkapitālu palielinot par 1,5 miljoniem eiro – no 2,5 miljoniem 2020. gadā līdz 4 miljoniem pērn. Tāpat pieaugums vērojams gan darījumu skaitā, gan darījumu vidējā summā, kas liecina par nozares izaugsmes potenciālu un ekonomikas atkopšanās tendencēm, īpaši eksporta darījumu jomā.

2021. gadā “ERST Finance” spēja palielināt gan kopējo darījumu skaitu, gan arī vidējo darījuma summu – darījumu skaits pieauga par 11 %, savukārt viena darījuma vidējā summa – vidēji par 23 %. Kopumā operatīvie finanšu dati liecina, ka uzņēmuma 2021. gada apgrozījums sasniedzis 20 miljonus eiro, kas, salīdzinot ar 2020. gada publicēto gada pārskatu, ir par 4 % vairāk. Tāpat provizoriskie dati rāda peļņas pieaugumu, tai 2021. gadā sasniedzot 300 tūkstošus eiro, pretstatā vairāk nekā 900 tūkstošu eiro zaudējumiem 2020. gadā. 

Ārējā pieprasījuma atveseļošanās rezultātā nozīmīgs pieaugums fiksēts 2021. gadā finansēto eksporta darījumu skaitā – 17 %. Darījumu apjoma pieauguma temps ir straujāks par Latvijas ekonomikas kopējām atkopšanās tendencēm, apliecinot biznesa piesardzīgās nogaidīšanas fāzes beigas un atgriešanos pie ieguldījumiem un straujākas izaugsmes plāniem.

“Ņemot vērā Covid-19 pandēmijas radīto situāciju pasaulē un Latvijā, 2021. gads “ERST Finance” darbībā vērtējams kā ļoti veiksmīgs gads. Spēja paredzēt notikumus, ņemt vērā riskus, tos profesionāli un sekmīgi pārvaldīt, pieņemt stratēģiski pareizus lēmumus īstajā laikā – tas viss ir atmaksājies un nesis pozitīvu bilanci. Pamatkapitāla pieaugums par 1,5 miljoniem, kā arī operatīvajos datos redzamais peļņas un apgrozījuma pieaugums ir tie faktori, kas iezīmē uzņēmuma finanšu jaudu un ambiciozos mērķus nākotnei,” saka Arnis Blūmfelds, “ERST Finance” izpilddirektors.

No pakalpojumiem pērn lielākais pieaugums bija vērojams krājumu finansēšanā un līzingā. Darījumu skaits krājumu finansēšanā pieauga par 42 %, savukārt līzingā – par 27 %. “Mūsuprāt, ļoti svarīgs rādītājs ir izaugsme darījumos, kuru summa pārsniedz 100 000 eiro – 2021. gadā šādu darījumu skaits pieauga par 51 %. Tā ir ekonomikas jauda, tie ir lielāki attīstības projekti, lielāks apgrozījums, jauni tirgi un jaunas darba vietas, ko mēs atbalstām ar savu finansējumu,” norāda A. Blūmfelds.

“Pērnā gada rādītāju un mūsu klientu pieprasījuma analīze ļauj izdarīt secinājumus par to, kāda veida finanšu pakalpojumi šogad būs aktuāli uzņēmējiem, un attiecīgi pielāgot pakalpojumu grozu. Prognozes liecina, ka ir sagaidāms dinamisks ekonomikas kāpums, īpaši pirmajā pusgadā. Aktuāls joprojām ir energoresursu un izejvielu, attiecīgi arī preču un pakalpojumu cenu kāpums, un kopumā pieprasījums pēc finanšu līdzekļiem turpinās augt. Atsevišķās nozarēs, kā, piemēram, būvniecībā vai dažos tās segmentos, pieprasījuma kāpums varētu sasniegt pat 25-30 %. Tas attiecīgi ietekmēs arī finanšu un aizdevumu tirgus,” uzsver A. Blūmfelds.